نیاز سنجی مشتریان
چگونه به مشتری فکر کنیم؟
20/05/2018
تحقیقات بازاریابی گردشگری در ایران
24/08/2018

کاهش هزینه های کسب و کار با استفاده ازنرم افزارها

شرکت ها در شرایط رکود و بحران های اقتصادی رویکردهای مختلفی دارند. برخی از کسب و کارها ترجیح می دهند نابود شوند. نابود شدن یک انتخاب است و برخی از کسب و کارها آنرا انتخاب می کنند. برخی از کسب و کارها دنبال شرایط بهبود هستند. یکی از روش های بهبود کسب و کار، انتخاب نرم افزار مناسب برای مدیریت کسب و کار است. مثال معروفی که واقعیت خیلی از کسب و کارهاست، مثال همان کشاورزی هست که می گویند چرا با بیل مزرعه ات را شخم می زنی و چرا از تراکتور استفاده نمی کنی؟ می گوید آنقدر زمین دارم شخم بزنم که فرصتی نمی ماند تا از تراکتور استفاده کنم. خیلی از کسب و کارها به روند مدیریت قبلی خود ادامه می دهند و فارغ از اینکه همیشه راههای بهتر هم وجود دارد.

داشتن نرم افزار نامناسب هم خیلی فرقی با نداشتن نرم افزار مدیریت کسب و کار نمی کند. در صورتی که مجموعه ها بتوانند از نرم افزار مناسب انتخاب کنند، می توانند در مدیریت کسب و کار، هزینه های زیادی را از دوش سازمان خودشان بردارند.

مثالی که شاهد آن بودم شرکتی بود که با استفاده درست از یک نرم افزار ساده توانست در مدت کوتاهی بانکی از اطلاعات مشتریانش فراهم کند. این شرکت فرمهایی را برای ثبت نام مشتریان در وبسایتش گذاشته بود و مشتریان برای اخذ اطلاعات بیشتر در مورد خدمت و محصولات آن شرکت خودشان فرم ها را تکمیل می کردند. هر فرم حدود دو تا سه دقیقه زمان می برد. این فرم ها از طریق وب سرویس به نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان وصل بود و ۳ فرایند به طور اتوماتیک یا بدون هزینه انجام می شد: ۱- تکمیل فرم توسط مشتریان ۲- ثبت در CRM  و ۳- ارجاع به کارشناس مربوطه و .. حدود ۸ هزار مشتری و هر مشتری حدود ۳ دقیقه و در نهایت انجام همه مراحل اگر توسط نیروی انسانی صورت می گرفت حدود ۳ کارشناس تمام وقت لازم داشت. براورد کلی کاهش هزینه فقط روی همین عملیات حدود ۶۰ میلیون تومان بود.

بررسی فرایندهای کسب و کار و استفاده از تجارب سایر بیزینس ها در انتخاب بهروش ها یا روش های بهتر (best practice)  در کاهش هزینه های کسب و کار نقش بسیار مهمی دارند.

مشاوران ما تضمین می کنند که حدود ۷ تا ۱۰ درصد از هزینه های کسب و کار شما را کاهش می دهند. در صورت تمایل می توانید فرم مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.